Anadolu Damızlık ve Yarka

Atak-S

Atak-S
Atak-S

Atak-S

Ataks, Atak-s Yarka cinsi Türkiye'de ilk yerli cinstir. Bütün iklim şartlarına karşı uyumlu ve son derece dayanıklıdır. 18-21. haftalarda ilk yumurtasını verir. Ortalama olarak 1300-1400 gram ağırlığında olur. Ataks Yarkanın yumurtasının renginden dolayı organik satışta ilk sıralardadır. Krem- bej arasında bir renk olan yumurtası köy yumurtalarını anımsatır. Atak-S Yarka tavuk ırkı TAE ’nin 10 yıl süren çalışmalarının sonucu üretilen Ataks Türkiye’nin ilk yerli yumurtacı tavuk ırkıdır. Ortalama olarak 2,5 - 3 yıl yumurta vermektedir. Salma tavukçuluk için doğada dirençli olması nedeniyle tercih edilen ırkların başında gelmektedir. Atak-s özellikle son senelerde doğal yumurta üretiminde vazgeçilmez bir ırk olmuştur. L boy ve çift sarılı denilen yumurta üretiminde de kullanılabilir. Ataks yılda 240-280 adet arasında yumurta verir. Günlük yem tüketimi 120-125 gr civarındadır. Yumurta ağırlığı 63-65 gr kadardır. Ömürleri ise 3-3,5 yıl yaşarlar.

Ataks Yarka'dan enaz 200-250 adet "Sipariş" verdiğinizde sevkiyatını yapabilmekteyiz. Ataks Yarka'larınızı 14-16 Haftalık Kılavuza yakın döneminde iken, tüm aşıları sitemizde anlattığımız "Aşı Takvimi"ne bağlı kalınarak Veterinerlerimiz tarafından zamanında yapılmış ve sevkiyat esnasında dörtlü karma aşısı ve tifo aşısı da yapılmış olarak kendi sevkiyat araçlarımızla nakliye bedeli almadan kapınıza kadar teslim ediyoruz. Kapıda ödeme yöntemiyle tahsilatını gerçekleştiriyoruz. Nakit ya da Kredi Kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

DİĞER IRKLAR

image description

Atabey

Tavuk Irkları
image description

Atak-S

Tavuk Irkları
image description

Isa Brown

Tavuk Irkları
image description

Babcock White

Tavuk Irkları

Copyright © 2021 Her Hakkı Saklıdır. Sitemizin herhangi bir şekilde kopyalanması, çoğaltılması ve dağıtılması halinde yasal haklarımız işletilecektir.

Fevzi Çakmak Mah. Akçil Gıdacılar Sit.10463. Sk. No:18 Karatay/KONYA

0850 304 01 42 - bilgi@anadoludamizlik.com