Anadolu Damızlık ve Yarka

Hakkımızda

Hakkımızda

2015 yılında iş hayatına başlamış olan ANADOLU DAMIZLIK, esasında ALTERNATİF GROUP şirketler grubunun bir üyesidir.

Şirket gerek yerli gerekse de yabancı ırklar olmak üzere sofralık yumurta üretimi yapan tüm müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde çalışmalarına devam eder. Şirket, ilk kurulduğu yıllarda sadece BABCOCK WHITE ve ISA BROWN ırklarının Türkiye distribütörlüğünü yapmış olup şimdilerde ise yerli üretimimiz olan AKBAY ve ATAK-S isimli sırasıyla beyaz ve kahverengi yumurtacı ırklarımızın da distribütörlüğünü yapmaktadır. Son olarak rekabete yeni bir nefes getirmek amacıyla şirket 2022 yılında TETRA L SUPER-B ırkının da yumurtacı civcivlerini üretmeye başlamıştır.

Şirketimiz, damızlıklarını Konya’nın Güneysınır bölgesindeki kendi yerleşik çiftliklerinde yetiştirip yine kendi bünyesinde yer alan kuluçka tesislerinde yumurtacı civciv üretmektedir. Ürettiği civcivleri ve kuluçkalık yumurtaları hem yerel piyasaya ve hem de yurt dışı piyasalara sunan ANADOLU DAMIZLIK kısa süre içerisinde çok önemli bir yumurtacı civciv ve kuluçkalık yumurta tedarikçisi haline gelmiştir.

 

VİZYON

Tamamen yerli sermaye ile öncelikli olarak ülkemizdeki yumurta üreticimizin damızlık yumurta ve civciv ihtiyacını gidermek, uygun koşullarda damızlık yumurta ve civcivlerimizi yurt dışına ihraç ederek ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmak ve Kaizen felsefesine uyarak her geçen günümüzün bir önceki günden daha iyi olması için sürekli çaba sarf etmektir.

 

MİSYON

Kaliteden ödün vermeden yerli ve milli imkanlar ile damızlık yumurta ve civciv üretiminin gerçekleştirilebileceğini göstererek hem entegre bir tesis olma yolunda atılan adımlar hem de vatandaşlarımızın her zaman daha iyiyi daha güzeli hak ettiğine inancımızdan dolayı kendi imkanlarımız ile en iyisini yapmaya çalışmaktır.


Copyright © 2021 Her Hakkı Saklıdır. Sitemizin herhangi bir şekilde kopyalanması, çoğaltılması ve dağıtılması halinde yasal haklarımız işletilecektir.

Fevzi Çakmak Mah. Akçil Gıdacılar Sit.10463. Sk. No:18 Karatay/KONYA

0850 304 01 42 - bilgi@anadoludamizlik.com